Atenție: Anul acesta, începând cu luna mai, vă invităm să fiți alături de noi pentru o nouă inițiativă „Europa, casa noastră”.Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut și au participat la ediția precedentă!

Clasament „Club Europa, casa noastră”, ediția 2015

Câștigătorii din acest an ai componentei „Club Europa, casa noastră” sunt:

Județ

Localitate

Profesor

Unitate învățământ

Punctaj

Buzău

Buzău

Constantin Malancă Veronica

Liceul Tehnologic „Dimitrie Filipescu” Buzău

30

 Suceava

Dumbrăveni

Bolohan Romeo Irinel

Liceul Tehnologic „Mihai Eminescu" Dumbrăveni

29.5

 Suceava

Todireşti

Rudnic Lia

Şcoala gimnazială Todireşti

29.5

 Alba

Teiuș

Pintea Marius Cosmin

Liceul Teoretic Teiuș

29.5

 Caraș-Severn

Reșița

Fercea Gheorghita

Colegiul Național „Mircea Eliade" Reșița

29

 Vaslui

Băcești

Bucur Cristina Maria

Şcoala gimnazială Nr. 1 Băcești

28.5

 Maramures

Moisei

Șovan Dan

Școala cu clasele I-VIII Nr.1 Moisei

28.5

 Prahova

Mizil

Vrânceanu Carmen Elena

Școala Gimnazială "Sfânta Maria" Mizil

28.5

București

București

Oprea Tana

Școala Gimnazială Nr. 58 „Petre Ghelmez" București

28

 Olt

Mărgineni

Trașcă Iuliana

Școala cu clasele I-VIII  „Gh.Popescu" Mărgineni, Slobozia

28

Dolj

Craiova

Cercelaru Margareta

Şcoala gimnazială  „Nicolae Romanescu" Craiova

27.5

 Buzău

Rm. Sărat

Berteșteanu Cornelia

Școala cu clasele I-VIII Nr.1 Rm. Sărat

27.5

 Argeș

Topoloveni

Biculescu Florina Teodora

Liceul Tehnologic Topoloveni

26.75

 Teleorman

Turnu Măgurele

Oriță Florentina

Școala cu clasele I-VIII Nr. 4 Turnu Măgurele

26.5

Sibiu

Sibiu

Hoara Alina

Liceul de Artă Sibiu

25.75

 Vaslui

Osești

Bocancia Andreea

Școala Gimnazială „Mihai Eminescu” Osești

25.5

 Galți

Tecuci

Onica Monica Iuliana

Colegiul Național „Spiru Haret" Tecuci

25.25

Vaslui

Vaslui

Focșa G. Constantin

Școala cu clasele I-VIII Nr.5 „Ștefan Cel Mare" Vaslui

25

Prahova

Ploiești

Puiu Tina Elena

Școala Gimnazială „Sfânta Vineri", Ploiești

24

Argeș

Mioveni

Pufu Elena

Şcoala Gimnazială „Liviu Rebreanu" Mioveni

23.75

 Suceava

Vadu Moldovei

Jibu Cristina

Școala cu Clasele I-VIII Nr. 1 Vadu Moldovei

23.5

 Bistrița Năsăud

Bistrița

Salanţă Daniela

Școala Gimnazială nr.1 Bistrița

22.75

 Buzău

 Ziduri

Stoinoiu-Morogan Cerasela

Școala Gimnazială Ziduri

22.5

Argeș

Valea Mare Pravaț

Mihai Georgiana Irena

Școala Gimnazială Valea Mare Pravăț, Argeș

22.5

 Alba

Unirea

Mureșan Teodora

Școala cu Clasele I-VIII  "Avram Iancu", Unirea

22.25

Data la care va putea fi efectuată vizita la sediul Comisiei Europene din Bruxelles va fi comunicată ulterior, câștigătorii urmând să fie contactați de către echipa de organizare la momentul potrivit. Felicitări!

UPDATE: Întrucât unul dintre rapoarte a fost încărcat după termenul limită, acesta a fost descalificat. El a fost înlocuit cu următorul proiect aflat în listă, ca punctaj.