Atenție: Anul acesta, începând cu luna mai, vă invităm să fiți alături de noi pentru o nouă inițiativă „Europa, casa noastră”.Mulțumim tuturor celor care ne-au susținut și au participat la ediția precedentă!

Lista cadrelor didactice câștigătoare în cadrul ediției a cincea - componenta ”Teme Europene”

Câștigătorii celei de-a cincea ediții a concursului „Europa, casa noastră”, pentru componenta privind derularea a minimum două activități pe teme europene au fost desemnați. 131 de rapoarte înregistrate în competiție au fost considerate valide. Criteriile care au fost luate în calcul la jurizare au fost aceleași ca în fiecare ediție: impactul campaniei (participanți, număr acțiuni, invitați speciali, implicarea comunității), originalitatea activităților realizate și mediatizarea acestora.

Îi felicităm pe toți participanții pentru implicare, efort și interes pentru subiectele europene.

Căștigătorii componentei de minim două activități pe teme europene sunt prezentați mai jos. Aceștia vor fi invitați într-o vizită la sediul Comisiei Europene, în Bruxelles, programată să aibă loc în perioada 7 - 9 septembrie 2015.

JUDEȚ  LOCALITATE  PROFESOR COORD. UNITATE INVĂȚĂMÂNT PUNCTAJ
Teleorman Roșiorii de Verde Bucica Rădița Scoala Cu Cls.I-VIII “Zaharia Stancu” Rosiorii De Verde 30
Călărași Oltenița Cucuianu Marița Liceul Teoretic “Neagoe Basarab” Oltenita 29,5
Argeș Curtea de Argeș Popescu Anca Şcoala Cu Clasele I-VIII Nr. 6 “Basarab I” Curtea De Argeş 29,5
Dolj Craiova Barbu Nicoleta Scoala Cu Clasele I-VIII Nr. 30 “Mihai Viteazul” Craiova 28,5
Caraș-Severin Reșița Sandu Simona Gabriela Colegiul Naţional “Mircea Eliade” Resita 28,5
Botoșani Botoșani Tiritelnicu Mihaela Scoala Cu Clasele I-VIII Nr 8 “Elena Rares” Botosani 28,5
Dolj Craiova Mariana Lulache Colegiul Tehnic Energetic Craiova 28,5
Iași Iași Bucuci Anca Cristina Liceul Teoretic “Miron Costin” Iasi 28
Teleorman Videle Iorga Monica Scoala Gimnaziala Nr.2 Videle 28
Dâmbovița Târgoviște Georgescu Mihaela Scoala Cu Clasele I-VIII ‘Tudor Vladimirescu’ Targoviste 27,5
Argeș Pitești Toitan George Şcoala Cu Clasele I-VIII Nr. 15 “Adrian Păunescu” Piteşti 27
 Suceava Mălini Davidel Viorica Scoala Cu Clasele I-VIII Nr. 1 “Nicolae Labis” Malini 27
Argeș Pitești Dracman Gabriela Şcoala Gimnaziala “Traian” Piteşti 26,5
Constanța Constanța Cristina-Iulia Gila Colegiul National Pedagogic ‘Constantin Bratescu’ Constanța 25,5
Olt Caracal Nadia Sorina Grozăvescu Scoala Gimnaziala “Gheorghe Magheru” Caracal 25,5
 Bacău Buhuși Malinici Oana Scoala Cu Clasele I-VIII “M.Eminescu” Buhusi 25,5
Argeș Pitești Petre Georgeta Şcoala Cu Clasele I-VIII Nr. 3 “Ion Pilat” Piteşti 25,5
Arad Târnova Crișan Loredana Dorica Școala Gimnaziala Târnova 25,5
Mehedinți Malovăț Colibășanu Monica Școala Gimnazială Malovăț 25,5
Neamț Rădeni Păstrăveni Perța Elena Scoala Gimnaziala Nr.1 Radeni Pastraveni 25,25
Iași Iași Elena Bulai Scoala Gimnaziala “Nicolae Iorga” Iasi 25
Olt Caracal Cristina Nicolăiță Scoala Gimnaziala “Gheorghe Magheru” Caracal 25
Suceava Fălticeni Tofan Mioara Scoala Gimnaziala Nr. 1 “Alexandru Ioan Cuza” Falticeni 24,75
Argeș Pitești Tomescu Maria Claudia Şcoala Cu Clasele I-VIII Nr. 11 “Mihai Eminescu” Piteşti 24,5
Argeș Pitești Comănescu Elena Amalia Şcoala Cu Clasele I-VIII Nr. 13 “Mircea Cel Bătrân” Piteşti 24